WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2013 ROK

Spotkanie autorskie z Janem GrzegorczykiemPóźnym wieczorem, 21 marca 2013 r. Dyskusyjny Klub Książki w Łosiowie miał zaszczyt gościć Jana Grzegorczyka, autora wielu książek, które cieszą się dużą popularnością wśród czytelników łosiowskiej biblioteki.


Jan Grzegorczyk – polonista, pisarz, publicysta, na spotkaniu w Łosiowie pokazał się również w roli barda, doskonale radzącego sobie z interpretacją ballad Bułata Okudżawy w oryginalnym, rosyjskim języku.

Podczas spotkania padło wiele słów o bohaterach książek i osobach, które inspirowały, a z czasem stały się przewodnikami duchowymi w twórczości pisarza. Wielokrotnie nasz gość cytował słowa ojca Jana Góry, księdza Jana Twardowskiego i pisarza Romana Brandstaettera. Jak mówił sam Grzegorczyk, jego książki adresowane są do wszystkich czytelników, ich bohaterowie to ludzie prawdziwi, nie zawsze doskonali, nie do końca szczęśliwi, mający za sobą wiele niepowodzeń, ale także marzenia, pasje i nadzieję na lepszą przyszłość.

Książki Grzegorczyka poruszają czytelnika do głębi, zmuszają do myślenia. Najważniejsze, wypowiedziane podczas spotkania sentencje pisarza to:
• "Wątpliwości nie szkodzą wierze",
• "Codziennie wybieramy się na połów",
• "Każda dusza to inny świat",
• "Różnorodność to coś najpiękniejszego, co Bóg dał człowiekowi",
• "Bóg pisze prosto po krzywych liniach człowieka".


Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Było urozmaicone żartami pisarza, wybuchami śmiechu, chwilami refleksji i zastanowienia oraz śpiewem przy dźwiękach gitary.
Zatem nikogo nie zdziwił fakt, że przeciągnęło się prawie do 22.00!

Członkowie DKK w Łosiowie są wdzięczni Janowi Grzegorczykowi za spędzone razem chwile oraz serdecznie dziękują publiczności za przybycie na spotkanie.


       

"Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki"