WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2013 ROK

Dzień Babci i Dziadka w Strzelnikach


W niedzielne popołudnie, 27 stycznia, babcie i dziadkowie ze Strzelnik mogli wspólnie obchodzić swoje święto. Nie zabrakło oklasków dla najmłodszej babci i najstarszej - prababci, które uczestniczyły w tym uroczystym dniu.


Organizatorzy, Biblioteka Publiczna w Strzelnikach wraz z sołtysem Panem Tadeuszem Morozińskim i Radą Sołecką gościli seniorów, dla których przygotowano interesujący program artystyczny.

Dzieci: Ola Włodek, Danusia Śpiewak, Szymon Nadybski, Marta Morozińska i Basia Śpiewak wystąpiły w przedstawieniu "Senioriada". Drużynie babć i dziadków w odpowiadaniu na trudne pytania "wnuczka" chętnie pomogli goście z widowni. Przedstawienie urozmaicały przerwy muzyczne, a piosenki śpiewane przez dzieci wzruszały gości i pozwalały wrócić wspomnieniami do młodzieńczych lat.

Atrakcją występu było losowanie dwóch szczęśliwych numerów. Nagrody niespodzianki sprawiły radość i zaskoczyły zwycięzców.

W czasie uroczystości można było obejrzeć wystawę "Święto Babci i Dziadka na świecie", zaprezentowane były również książki dla dzieci, w których głównymi bohaterami są właśnie dziadkowie i babcie. Dzieci natomiast pochwaliły się swoimi pracami plastycznymi wykonanymi w bibliotece.

Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie przy poczęstunku.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim gościom za przybycie.