WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2013 ROK

"STO PROCENT KOLOROWYCH SNÓW"Od października do grudnia 2013 roku w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach trwała akcja "Sto procent kolorowych snów".

Więcej...WIECZOREK POETYCKI W PRZECZY13 grudnia b.r. w Przeczy odbył się wieczorek poetycki pod hasłem "Pasje i namiętności Juliana Tuwima" zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Przeczy.

Więcej...Świąteczne wydanie "Przedszkolaków - zaczytanych dzieciaków"

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z obu lewińskich przedszkoli odwiedziły Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim, aby spotkać się ze swoimi bajkowymi opiekunami ze Stumilowego Lasu oraz z tajemniczym gościem, który przybył do nich z dalekiej Północy i doskonale zna Świętego Mikołaja, bo pomaga mu na co dzień w przygotowaniach do świąt.

Więcej...Wieczór Poezji Śpiewanej w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

Poezja prowadzi od znanego ku nieznanemu, jak krótko określił tę dziedzinę sztuki Georges Bataille i faktycznie jest w tym ziarnko prawdy, bo trzeba być prawdziwym miłośnikiem poezji lub samym poetą, żeby swobodnie poruszać się w zawiłych skrawkach ludzkich myśli.

Więcej...THANKSGIVING W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W LEWINIE BRZESKIM

Jest wiele takich świąt, które zostały zaczerpnięte z kultury amerykańskiej i są obchodzone na całym świecie. Jest jednak święto, które celebrują wyłącznie Amerykanie, dzięki czemu jako jedyne może nosić etykietę prawdziwie amerykańskiego. Mowa oczywiście o Święcie Dziękczynienia, które w tym roku wypadło 28 listopada.

Więcej...II ŁOSIOWSKIE SPOTKANIA KRESOWE


II Łosiowskie Spotkania Kresowe to kontynuacja cyklu zapoczątkowanego 2 lata temu. W niedzielne popołudnie, 24 listopada 2013 r., w sali Domu Kultury zgromadzili się Kresowiacy z Łosiowa, Brzegu i okolicznych miejscowości.

Więcej...Przedszkolaki - zaczytane dzieciaki

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim z początkiem listopada 2013 roku ponownie ruszyła z projektem "Przedszkolaki – zaczytane dzieciaki". W pierwszej turze spotkań w bibliotece wzięło udział dziewięć grup z lewińskich przedszkoli, aby wraz ze swoimi bajkowymi opiekunami ze Stumilowego Lasu zanurzyć się w fantastyczny świat książek pełnych ciekawych historii i tajemnic otaczającego nas świata.

Więcej...Halloween w Strzelnikach

Halloween - zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony głównie w Stanach Zjednoczonych w przeddzień Wszystkich Świętych, miały okazję poznać dzieci, które 30 października 2013 roku odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Strzelnikach.

Więcej...Spotkanie z Romaną Więczaszek


W piątkowy wieczór, 20 października 2013 r., w czytelni Biblioteki Publicznej w Łosiowie zgromadzili się miłośnicy muzyki i poezji, aby wziąć udział w spotkaniu autorskim, którego główną postacią była Pani Romana Więczaszek - brzeska poetka. Spotkanie poświęcono najnowszemu tomikowi wierszy pt. "Słowa jak liście".

Więcej...Po spotkaniu z Katarzyną Enerlich


W dniu 9 października 2013 r. gościem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim i działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki była Katarzyna Enerlich.

Więcej...INDIAŃSKIE TIPI W BIBLIOTECE

4 października 2013 roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła młodych czytelników, którzy biorą udział w projekcie "FunEnglish w bibliotece", na spotkanie inaugurujące wznowienie interaktywnego kursu języka angielskiego. Na czas zajęć kącik dla dzieci został przekształcony w wioskę indiańską, a same dzieci stały się członkami plemienia FunEnglish.

Więcej...Dzień Chłopaka w Strzelnikach

Ostatni poniedziałek września był szczególnie wyjątkowym dniem dla wszystkich chłopców, którzy odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Strzelnikach. Z okazji Dnia Chłopaka, obchodzonego 30 września, dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów wiele atrakcji.

Więcej...WAKACJE Z POŻYTKIEM W ŁOSIOWIE


Tegoroczne "Wakacje z pożytkiem" rozpoczęły się 15 lipca i trwały prawie do końca sierpnia. Była to już trzecia, wakacyjna akcja zorganizowana i przeprowadzona wspólnie przez łosiowską Bibliotekę Publiczną, Towarzystwo Miłośników Łosiowa i Okolic oraz Wiejski Dom Kultury w Łosiowie.

Więcej...Słodkie pożegnanie wakacji w bibliotece

Koniec wakacji to smutny czas dla wszystkich dzieci, gdyż oznacza on kres beztroskich zabaw, a początek zmagań z nowymi szkolnymi obowiązkami. Na pocieszenie, w piątek 30 sierpnia, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła swoich najmłodszych czytelników do kącika zabaw, gdzie wspólnie przeżyliśmy słodkie pożegnanie wakacji.

Więcej...Wycieczka do Wrocławia

21 sierpnia b.r. dzieci ze Strzelnik wraz ze swoimi rówieśnikami z Łosiowa i Buszyc oraz opiekunkami wyjechali na wycieczkę do Wrocławia. Chociaż zbiórka całej grupy młodych czytelników ze Strzelnik była wcześnie rano, to i tak nie brakowało im uśmiechów na twarzy i dobrego humoru. Podekscytowani byli również rodzice, którzy odprowadzali swoje pociechy na miejsce spotkania i oczekiwania na autokar.

Więcej...W WILLI STRACHU...


Noc z 16 na 17 sierpnia była wyjątkowym sprawdzianem odwagi dla dzieci ze Strzelnik. Właśnie wtedy odbyła się noc w bibliotece pn. "Willa Strachu". Dlaczego willa? Budynek, w którym mieści się biblioteka to jedna z wielu zabytkowych willi, która dodatkowo kryje swoją mroczną historię.

Więcej...Wakacje w Strzelnikach

Upalny sierpień był początkiem wakacji organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Strzelnikach. W tym roku dzieci przychodzące do biblioteki zapoznały się z naszymi "podwórkowymi skarbami" zgodnie z hasłem zapowiadającym i zachęcającym do przyjścia do biblioteki – "Skarby naszego podwórka". Skarb to nie tylko złoto, jak przekonały się dzieci, to coś o wiele bardziej cenniejszego – to zabytki, z których jesteśmy bardzo dumni. W dodatku są one tak blisko nas.

Więcej...WAKACYJNY TYDZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ 20139 sierpnia 2013 roku dobiegł końca Wakacyjny Tydzień z Biblioteką, w czasie którego Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim przygotowała wiele atrakcji dla swoich młodych czytelników. Uroczystym okrzykiem "Rany Julek! Czyli Wakacyjna Tuwimiada" rozpoczęliśmy letnie zajęcia o takim właśnie tytule.

Więcej...WYCIECZKA DO ZOO

1 sierpnia b.r. mali czytelnicy Biblioteki Publicznej w Przeczy wybrali się z panią bibliotekarką do opolskiego ZOO. Na stacji PKP w Przeczy wszyscy stawili się punktualnie, z uśmiechami na buziach niecierpliwie oczekiwali wyjazdu. Cztery stacje pociągiem, potem kilka minut pieszo i już można było wejść do ogrodu zoologicznego.

Więcej...Z BIBLIOTEKĄ PRZEZ EUROPĘ

W dniach 22 lipca – 2 sierpnia br. dzieci ze Skorogoszczy miały okazję poznać Europę w ramach wakacyjnych zajęć w Bibliotece Publicznej. W każdym dniu dzieci poznawały inny kraj. Stałym elementem dnia było poznanie położenia danego kraju, flagi, stolicy, odszukanie informacji i ciekawostek o szkole, zabytkach, historii, wynalazkach, znanych osobach oraz nauka podstawowych zwrotów - dzień dobry, do widzenia, cześć, dziękuję, proszę, smacznego.

Więcej...STRRRASZNA NOC W BIBLIOTECE

To już trzecia taka noc, kiedy w pomieszczeniach Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim działy się dziwne i niesamowite rzeczy, o których sama myśl wywołuje gęsią skórkę, a doświadczenie ich na własnej skórze wyrywa z gardła głośny krzyk przerażenia. Nie brakowało jednak młodych, odważnych ludzi, którzy na powitanie wakacji, czyli w nocy z 28 na 29 czerwca, postanowili wziąć udział w Strrrasznej nocy w bibliotece.

Więcej...PRZEDSZKOLAKI - ZACZYTANE DZIECIAKI - spotkania przedwakacyjneMiejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim w połowie czerwca po raz ostatni przed wakacjami gościła dzieci uczęszczające do dwóch lewińskich przedszkoli publicznych. Tym razem musieliśmy się pożegnać na czas wakacyjnych przygód, ale po letnim szaleństwie spotkamy się znowu, aby łączyć przyjemne z pożytecznym.

Więcej...Wyjazd do Teatru Muzycznego CAPITOL


W sobotę, 15 czerwca 2013 r., już po raz drugi, Biblioteka Publiczna w Łosiowie oraz Towarzystwo Miłośników Łosiowa i Okolic zorganizowały wyjazd dla mieszkańców gminy Lewin Brzeski do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu na spektakl pt. HAIR.

Więcej...Dzień Dziecka w Strzelnikach


W piątkowe popołudnie 7 czerwca 2013 r. na boisku w Strzelnikach zorganizowany został Dzień Dziecka. Organizatorzy: Biblioteka Publiczna w Strzelnikach oraz Sołtys Pan Tadeusz Moroziński wraz z Radą Sołecką przygotowali dla dzieci wiele atrakcji.

Więcej...Finał VI Gminnego Konkursu Recytatorskiego "STACJA TUWIMOWO"


15 maja 2013 r. w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbył się finał VI Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Zorganizowany został przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Lewinie Brzeskim.

Więcej...Biblioteka pod Ratuszem 2013


Już po raz 18 w dniu 8 maja wszystkie biblioteki publiczne w Polsce i ich pracownicy świętowali Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim również przyłączyła się do tej akcji i podobnie jak w zeszłym roku celebrowała ten dzień w wyjątkowej scenerii, bo na Rynku przy ratuszu naszego miasta.

Więcej..."Przedszkolaki - zaczytane dzieciaki" - kolejne spotkaniaDzieci najefektywniej uczą się poprzez zabawę. Idea ta przyświeca realizacji projektu "Przedszkolaki – zaczytane dzieciaki", który Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim kieruje do najmłodszych czytelników. W dniach od 15 do 26 kwietnia odbyła się już trzecia tura spotkań dla zaczytanych przedszkolaków.

Więcej...Spotkanie autorskie z Janem GrzegorczykiemPóźnym wieczorem, 21 marca 2013 r. Dyskusyjny Klub Książki w Łosiowie miał zaszczyt gościć Jana Grzegorczyka, autora wielu książek, które cieszą się dużą popularnością wśród czytelników łosiowskiej biblioteki.

Więcej..."I feel green", czyli Dzień Świętego Patryka w lewińskiej Bibliotece Publicznej


17 marzec to wyjątkowy dzień w kalendarzu każdego Irlandczyka, gdyż obchodzą oni wówczas święto swojego patrona – św. Patryka. 15-go marca 2013 roku dzieci, które uczęszczają na biblioteczny kurs języka angielskiego FunEnglish, miały okazję zasmakować tego święta i dowiedzieć się czegoś więcej o kulturze zielonej wyspy.

Więcej...LINK DO PRZYSZŁOŚCI - spotkanie z młodym profesjonalistą


8 marca 2013 roku był to szczególny dzień dla pań, ale również dla gimnazjalistów z Lewina Brzeskiego, gdyż jako pierwsi z naszej gminy mieli okazję wziąć udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim w ramach projektu "Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera".

Więcej...WYCIECZKA DO KINA


27 lutego br. odbyła się wycieczka do kina zorganizowana dla czytelników Biblioteki Publicznej w Skorogoszczy i Przeczy na film pt. "Syberiada polska", który jest ekranizacją książki Zbigniewa Domino pod tym samym tytułem.

Więcej...WARSZTATY KOMPUTEROWE W ŁOSIOWIEE


Od 21 stycznia br. w Bibliotece Publicznej w Łosiowie trwają warsztaty komputerowe pod nazwą "Internet dla seniora".

Program zajęć obejmuje podstawy obsługi komputera i korzystania z Internetu.

Więcej...Spotkanie z APOGEUM SQUAD


W niedzielę, 24 lutego, Biblioteka Publiczna w Strzelnikach gościła rapera Mikołaja Pietruszczaka (Mikee) oraz skreczera Łukasza Błaszczuka (DJ Element), którzy należą do hip-hopowej grupy Apogeum Squad z Nysy.

Więcej..."PRZEDSZKOLAKI - ZACZYTANE DZIECIAKI" - II tura spotkańMiejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim w połowie lutego 2013 roku po raz drugi zaprosiła najmłodsze dzieci, uczęszczające do dwóch miejskich przedszkoli, na spotkania, które bawią, uczą i zachęcają młodego czytelnika do sięgania po słowo pisane.

Więcej...Po feriach w Strzelnikach


6 stycznia 2013 r. oficjalnie rozpoczął się Rok Tuwima. Tego dnia sto lat temu w "Kurierze Warszawskim" ukazał się debiutancki wiersz poety "Prośba". 27 grudnia 2013 r. minie 60 rocznica śmierci poety. Dlatego też twórczość Juliana Tuwima była tematem przewodnim w czasie tegorocznych ferii w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach.

Więcej...Dzień Babci i Dziadka w Strzelnikach


W niedzielne popołudnie, 27 stycznia, babcie i dziadkowie ze Strzelnik mogli wspólnie obchodzić swoje święto. Nie zabrakło oklasków dla najmłodszej babci i najstarszej - prababci, które uczestniczyły w tym uroczystym dniu.

Więcej...