WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2012 ROK

Spotkanie z Hanną Kowalewską

16 października br. w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską, poetką, pisarką, autorką scenariuszy i słuchowisk radiowych. Pani Hanna pisze dla dorosłych (najbardziej znany jest cykl powieści o Zawrociu) i młodzieży ("Letnia Akademia Uczuć"), wydała także dwa tomiki wierszy. Na spotkanie do Lewina przyjechała na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy lewińskiej bibliotece.


Pisarka opowiedziała o swojej twórczości, jak powstawał cykl o Zawrociu, dlaczego "Julita i huśtawki" jest dla niej najważniejszą powieścią, kto jest jej ulubionym bohaterem. Opowiedziała o swoim daimonionie, który "nakazuje" jej pisać, tworzyć takie książki i takie postaci. Przeczytała kilka swoich wierszy i fragment powieści "Julita i huśtawki". Uchyliła również rąbek tajemnicy na temat swojej nowej powieści.

Czytelnicy powieści Hanny Kowalewskiej dzielą się, jak przyznała sama autorka, na wielbicieli Zawrocia i wielbicieli Julity i opowiadań, ale ich opinie są dla pisarki równie ważne, bo uważa, że czytelnicy są czasami wnikliwsi od krytyków i może od nich dowiedzieć się czegoś interesującego o swoich książkach.

Członkinie lewińskiego DKK zgodnie uznały, że książki Hanny Kowalewskiej nie należą do najłatwiejszych, wymagają zastanowienia się, wczytania, i to nie jeden raz, ale dwa, a czasami nawet trzy razy. Jednak twórczość Pani Hanny jest tak poruszająca, że warto się w nią zagłębić.

Na zakończenie spotkania były podziękowania, autografy i pamiątkowe zdjęcia.
       

"Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki"