WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2012 ROK

Festyn w Strzelnikach


W sobotę 14 lipca 2012 roku na boisku przy świetlicy wiejskiej w Strzelnikach odbył się festyn rodzinny. Organizacją festynu zajęli się Sołtys Strzelnik Pan Tadeusz Moroziński, Rada Sołecka oraz Biblioteka Publiczna w Strzelnikach.

Imprezę rozpoczął występ dzieci, które przedstawiły mieszkańcom swoją wersję znanej bajki o Czerwonym Kapturku "Wygadany Kapturek". Przedstawienie poprowadził narrator - Szymon Nadybski, rolę Czerwonego Kapturka zagrała Kamila Mazur, a groźnym wilkiem na czas występu został Dawid Hundowski.

Miłośnicy poezji pięknie wyrecytowali wiersze o lecie i wakacjach, a byli to: Basia Śpiewak, Patrycja Piecowa, Danusia Śpiewak oraz Kamila Mazur.

 


Po części artystycznej rozpoczęły się zawody sportowe i konkurs "Sąsiedzkie rozgrywki". Chętne drużyny pokazały się z najlepszej strony w wielu konkurencjach sportowych i nie tylko. Przeciąganie liny, bieg z jajkiem na łyżce, rzut piłką do opony, wyścigi w workach, rysowanie oraz szybki test z działu sportu i literatury - to tylko niektóre konkurencje "Sąsiedzkich rozgrywek".

W przerwie zawodów dzieci dostały słodki poczęstunek, wszyscy mogli potańczyć przy muzyce, którą na tę okazję przygotował Wojciech Moroziński.

Festyn zakończył się ogniskiem dla dzieci i dorosłych. Przy muzyce, pieczeniu kiełbasek, a także w miłym towarzystwie doskonale można odpocząć i wesoło spędzić czas.