WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2012 ROK

Dzień Kobiet w Strzelnikach

W niedzielne popołudnie 18.03.2012 r. w świetlicy wiejskiej w Strzelnikach świętowano Dzień Kobiet. Organizatorami imprezy były Biblioteka Publiczna oraz Rada Sołecka. Specjalnie dla przybyłych pań przygotowane zostało przedstawienie, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież ze Strzelnik.

W pierwszej części uroczystości wszystkie panie przywitane zostały przez sołtysa Pana Tadeusza Morozińskiego, który złożył im życzenia i zaprosił na występ młodych aktorów.
Następnie narrator - Szymon Nadybski, który prowadził przedstawienie zapowiedział scenkę dotyczącą pierwszych chwil życia kobiety na ziemi i jej "problemów" z nieposłusznym Adamem. Zapracowaną Ewę zagrała Ola Włodek, a Adama Kuba Moroziński.
W przerwie występu panie mogły posłuchać znanych piosenek o kobietach i życzeń, które przeczytały Ola i Patrycja - młode prezenterki telewizyjne. A w następnym skeczu "Mężczyźni do garów" przedstawiony został typowy dzień mężczyzny, który gotuje, sprząta i... jest posłuszny swojej kochanej żonie Wandzi. Oczywiście cały skecz utrzymany został w świetle humorystycznym, dlatego obecni na sali panowie nie powstrzymywali się od śmiechu.
Przygotowany został również konkurs, w którym uczestniczyła drużyna kobiet i drużyna mężczyzn. Uczestnicy konkursu, wybrani z widowni, mieli za zadanie odpowiedzieć na wylosowane pytanie lub wykonać określone zadanie dotyczące kobiet czy też Dnia Kobiet. Konkurs zakończył się remisem, ale wszyscy i tak wiedzieli, że - kobiety górą! Dlatego wszyscy panowie wyszli na scenę i zaśpiewali paniom zasłużone "Sto lat".
Przedstawienie zakończył występ Oli Włodek, która zaśpiewała piosenkę Sylwii Grzeszczak "Sen o przyszłości".
Po występie panie mogły porozmawiać i podzielić się wrażeniami z przedstawienia przy kawie i słodkim poczęstunku.