WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2012 ROK

COOLT(UR)OWI NA WIELKIEJ SCENIE!

W piątkowy wieczór 24.02.2012 roku w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyło się przedstawienie grupy teatralno - kabaretowej Coolt(ur)owi, działającej przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim.
Tydzień wcześniej, w sobotę, na lewińskim rynku członkowie kabaretu osobiście zapraszali przechodniów na swój występ.

Grupa powstała w listopadzie 2010 roku i ma za sobą kilka występów w czytelni biblioteki. Ostatnie przedstawienie pt. "PROFESZIONAL TIWI" odbyło się na scenie Domu Kultury w Lewinie Brzeskim i było bardzo ważnym wydarzeniem dla członków grupy.

Kabareciarze wcielili się w role spikerów telewizyjnych i zaprezentowali widzom swoje umiejętności aktorskie. W czasie przedstawienia odbyło się losowanie LOTTOFARTU – CHYBIŁ, NIE TRAFIŁ. Każdy z gości otrzymał kupon z liczbami i miał szansę wygrać nagrodę rzeczową. Jednak "szóstka" trafiła się tylko jednej osobie. W dziale muzycznym swój talent wokalny zaprezentował widzom Patryk Podiuk śpiewając piosenkę pt. "Satellite" z repertuaru Leny Meyer - Landrut.

Młodzi aktorzy: Emilka Kleparska, Natalia Kleparska, Gosia Śliwińska, Kasia Śliwińska, Kacper Tworzydło oraz Patryk Podiuk profesjonalnie zagrali swoje role i rozbawiali przybyłych gości śmiesznymi tekstami.

Na potrzeby przedstawienia wykorzystano fragment książki "Krulewna Śnieżka" Bohdana Butenki oraz skecz kabaretu DNO "Śmierć na drodze".


Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim dziękuje
dyrektorowi i pracownikom Domu Kultury w Lewinie Brzeskim
za pomoc w organizacji imprezy.