WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2012 ROK

Świąteczne spotkanie dla kursantów FunEnglish

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła młodych uczestników komputerowego kursu języka angielskiego FunEnglish na spotkanie, w czasie którego dzieci miały okazję wspólnie pobawić się językiem obcym, a wszystko to w atmosferze kolęd, świątecznych ozdób i niewidzialnej obecności mieszkańców Bieguna Północnego.

Więcej...Warsztaty decoupage w SkorogoszczyKilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia zakończyły się kolejne warsztaty zdobienia przedmiotów techniką decoupage zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Skorogoszczy, które trwały ponad dwa miesiące.

Więcej..."PRZEDSZKOLAKI - ZACZYTANE DZIECIAKI" - I tura spotakań

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim pod koniec bieżącego roku ruszyła z projektem "Przedszkolaki – zaczytane dzieciaki", którego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników. W ramach projektu dzieci z dwóch przedszkoli w Lewinie Brzeskim wzięły udział w pierwszej rundzie spotkań, w trakcie których bawiły się, uczyły oraz dowiedziały się najistotniejszych rzeczy o samej bibliotece.

Więcej...Jesienne Prezentacje w Łosiowie


W niedzielę 2 grudnia br. w Łosiowie miały miejsce VII Jesienne Prezentacje, impreza, której celem jest promowanie i prezentacja twórców i artystów z Opolszczyzny.

Więcej...Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim


W piątkowy wieczór 16 listopada 2012 r. Biblioteka Publiczna w Łosiowie miała przyjemność gościć wrocławskiego pisarza Marka Krajewskiego, autora popularnych książek kryminalnych, za które otrzymał wiele prestiżowych nagród.

Więcej...ŚLADAMI JESIENI


18 października br. grupa młodych czytelników z Biblioteki Publicznej w Przeczy wyruszyła pod opieką pani bibliotekarki do pobliskiego lasu szukać śladów jesieni.

Więcej...Spotkanie z Hanną Kowalewską

16 października br. w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską, poetką, pisarką, autorką scenariuszy i słuchowisk radiowych. Pani Hanna pisze dla dorosłych (najbardziej znany jest cykl powieści o Zawrociu) i młodzieży ("Letnia Akademia Uczuć"), wydała także dwa tomiki wierszy. Na spotkanie do Lewina przyjechała na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy lewińskiej bibliotece.

Więcej...DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA W STRZELNIKACH


W dniu 28 września 2012 r. na boisku przy świetlicy wiejskiej w Strzelnikach odbył się festyn z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. Organizatorem imprezy był Sołtys Pan Tadeusz Moroziński, Rada Sołecka oraz Biblioteka Publiczna w Strzelnikach.

Więcej...Rusza kurs FunEnglish!


14 września 2012 roku w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyło się spotkanie inaugurujące wznowienie kursu FunEnglish - interaktywnego, e-learningowego kursu języka angielskiego dla dzieci w wieku 6 - 12 lat.

Więcej...Wizyta uczniów w łosiowskiej bibliotece


Tuż po rozpoczęciu nowego roku szkolnego grupa młodych czytelników ze Szkoły Podstawowej w Łosiowie, wraz z nauczycielką Panią Teresą Rączką odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Łosiowie.

Więcej...WAKACJE Z POŻYTKIEM W ŁOSIOWIE


Podobnie jak w ubiegłym roku, Biblioteka Publiczna w Łosiowie wspólnie z Towarzystwem Miłośników Łosiowa i Okolic zaoferowały dzieciom spędzającym wakacje w Łosiowie zajęcia w ramach akcji "Wakacje z pożytkiem 2012".

Więcej..."PRZYŁAPANI NA CZYTANIU" - konkurs rozstrzygnięty!

Już drugi raz Biblioteka Publiczna w Skorogoszczy zaproponowała mieszkańcom wzięcie udziału w konkursie fotograficznym.

Temat tegorocznego konkursu brzmiał
"PRZYŁAPANI NA CZYTANIU".

Więcej...WYCIECZKA DO MOSZNEJ


Na zakończenie wakacji Biblioteki Publiczne w Łosiowie i w Skorogoszczy zaproponowały swoim młodym czytelnikom piknik w Mosznej, który odbył się we wtorek, 28 sierpnia.

Więcej...Wycieczka do Brzegu


W środę 22 sierpnia b.r. Biblioteka Publiczna w Przeczy zorganizowała wycieczkę do Brzegu dla czytelników biblioteki. W wycieczce wzięło udział dziewięcioro dzieci oraz dwie osoby dorosłe.

Więcej...WAKACYJNY TYDZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ


Podobnie jak w zeszłym roku Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała wakacyjne zajęcia dla dzieci. Hasłem przewodnim tegorocznych atrakcji wakacyjnych było "Dbaj o ciało, dbaj o umysł". Tak więc tydzień od 6 do 10 sierpnia obfitował w liczne gry i zabawy sportowe, ale też i takie, które wymagały ruszenia głową.

Więcej...Wakacje w Strzelnikach

W czasie tegorocznych wakacji w bibliotece dzieciom nie zabrakło wyobraźni. Sprawdziły się w zawodach sportowych, napisały bajkę, wcieliły się w aktorów, zostały nawet malarzami...

"Wakacje z wyobraźnią", które odbyły się w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach, trwały od 23 lipca do 3 sierpnia. W zajęciach wakacyjnych uczestniczyło czternaście osób.

Więcej...Festyn w Strzelnikach


W sobotę 14 lipca 2012 roku na boisku przy świetlicy wiejskiej w Strzelnikach odbył się festyn rodzinny. Organizacją festynu zajęli się Sołtys Strzelnik Pan Tadeusz Moroziński, Rada Sołecka oraz Biblioteka Publiczna w Strzelnikach.

Więcej...NOC CZARÓW I MAGII


Już po raz drugi Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała nocną imprezę dla dzieci na zakończenie roku szkolnego z 29 na 30 czerwca. Tym razem hasłem przewodnim całonocnej zabawy była magia i czary. Był to niezwykły i niesamowity czas dla wszystkich uczestników.

Więcej...Spotkania z Agnieszką Frączek


W dniu 25 maja 2012 roku Biblioteki Publiczne w Lewinie Brzeskim i w Skorogoszczy gościły autorkę wierszy i opowiadań dla dzieci, Panią Agnieszkę Frączek.

Więcej..."Dzieckiem być" - finał V Gminnego Konkursu Recytatorskiego


22 maja 2012 r. w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Dzieckiem być". Jak co roku jego organizatorami była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim.

Więcej...ROWEROWY RAJD MIŁOŚNIKÓW CZYTANIA9 maja 2012 r. odbył się Rowerowy Rajd Miłośników Czytania.
W piękny poranek, sprzed budynku Biblioteki Publicznej w Lewinie, czytelniczki wyruszyły rowerami na wycieczkę po gminie.

Więcej...BIBLIOTEKA POD RATUSZEM

8 maja jest dniem wyjątkowym dla bibliotekarzy w całej Polsce, gdyż w tym dniu przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dlatego też bibliotekarki z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim postanowiły w szczególny sposób uczcić swoje święto. Na ten jeden dzień Biblioteka Publiczna z II piętra budynku przy ulicy Kościuszki została przeniesiona na Rynek w Lewinie Brzeskim, pod sam ratusz.

Więcej...FINAŁ KONKURSU WIEDZY O JULIUSZU SŁOWACKIM


26 kwietnia 2012 r. podczas obchodów Jubileuszowych 50 - lecia Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie, miał miejsce finał Konkursu Wiedzy o Juliuszu Słowackim, zorganizowany wspólnie przez Bibliotekę Publiczną oraz Szkołę Podstawową w Łosiowie.

Więcej...Kolejny etap przygotowań do konkursu o Juliuszu Słowackim


W ramach Konkursu Wiedzy o Juliuszu Słowackim, zorganizowanym z okazji obchodów 50 - lecia Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie, w piątek, 13 kwietnia odbyły się zajęcia biblioteczne, które przybliżyły uczniom postać patrona łosiowskiej szkoły.

Więcej...Dzień Kobiet w Strzelnikach

W niedzielne popołudnie 18.03.2012 r. w świetlicy wiejskiej w Strzelnikach świętowano Dzień Kobiet. Organizatorami imprezy były Biblioteka Publiczna oraz Rada Sołecka. Specjalnie dla przybyłych pań przygotowane zostało przedstawienie, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież ze Strzelnik.

Więcej...COOLT(UR)OWI NA WIELKIEJ SCENIE!

W piątkowy wieczór 24.02.2012 roku w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbyło się przedstawienie grupy teatralno - kabaretowej Coolt(ur)owi, działającej przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim.
Tydzień wcześniej, w sobotę, na lewińskim rynku członkowie kabaretu osobiście zapraszali przechodniów na swój występ.

Więcej...Ferie, ferie i po feriach...


Podczas ferii zimowych w bibliotekach, w Lewinie Brzeskim i w Strzelnikach odbywały się zajęcia dla dzieci.

Więcej...Przedszkolaki poznają zawody


Na przełomie grudnia i stycznia w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyła się druga część spotkań z przedszkolakami w ramach projektu "Poznajemy zawody".

Więcej...