WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2011 ROK

Spotkanie autorskie z Katarzyną Leżeńską


5 października 2011 r. Dyskusyjny Klub Książki przy Bibliotece w Łosiowie gościł Katarzynę Leżeńską, autorkę książek chętnie czytanych przez kobiety, w tym także czytelniczki łosiowskiego klubu.


Pisarka bardzo szybko zdobyła sympatię uczestników spotkania okazując się osobą bezpośrednią, wesołą i energiczną.

Z przyjemnością słuchało się jej opowieści o prototypach bohaterów książek, którzy okazują się ludźmi z jej otoczenia. Tym ciekawiej przebiegała rozmowa, że można było uzyskać niejako ciąg dalszy historii opowiedzianych w książkach. Autorka zaczerpując z życia wątki tematyczne i cechy charakterów swoich postaci literackich opiera się na wnikliwych obserwacjach zachowań osób, które zna i z którymi rozmawia i przebywa. Stąd zapewne bierze się to, że bohaterowie książek Katarzyny Leżeńskiej stają się bliscy czytelnikom, a ich zachowania są zrozumiałe dla odbiorców.

Wśród książek omawianych w łosiowskim DKK w tym roku jest powieść autorki pt. "Kamień w sercu", dlatego jej uwadze poświęcono najwięcej czasu. Książka jest przejmującą opowieścią o miłości dwojga ludzi po przejściach, o poświęceniu, wyrozumiałości i odwadze ojczyma, który stawia czoło problemom związanym z chorobą pasierbicy. Bohaterowie literaccy okazują się rodziną dobrze znaną pisarce, dlatego natychmiast padły pytania dotyczące ich dalszych losów.

Miłe spotkanie ograniczone ramami czasowymi dobiegło końca, lecz przed odjazdem autorki wszyscy uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

     

Wrażenia ze spotkania, w tym zarówno atmosfera spotkania jak i sama osobowość Pani Katarzyny Leżeńskiej, pozostaną na długo w pamięci klubowiczów i pozostałych uczestników spotkania.