WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2011 ROK

NOC Z DUCHAMI W BIBLIOTECE

W nocy z 24 na 25 czerwca 2011 roku 12 dziewcząt bawiło się w lewińskiej bibliotece. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała imprezę na rozpoczęcie wakacji pod hasłem: "Noc z duchami w bibliotece".


Na początku dzieci poznały legendy związane z zamkami w Polsce, w których podobno straszy: i tak dziewczęta zapoznały się z historią Brunhildy i Bogusława z Niedzicy, pięknej Kunegundy z Chojnika, dowiedziały się kim może być Czarny Pies z Ogrodzieńca i jak wiele duchów można spotkać na zamku w Pieskowej Skale. Potem przyszedł czas na poznanie naszych lokalnych, lewińskich duchów - okazuje się, że w całej gminie też jest kilka miejsc, których lepiej nie odwiedzać nocą.

Kolejnym, bardzo wyczekiwanym przez uczestniczki, punktem programu "Nocy z duchami" były poszukiwania ducha w bibliotece. Około północy, mając do dyspozycji latarki, dziewczyny wyruszyły tropić ducha. Aby go znaleźć musiały wykonać wiele zadań, np. napisać wiersz o duchach, zatańczyć taniec duchów czy też wywołać duchy postaci książkowych - nikt by się nie spodziewał, że sympatyczny rudzielec, Ania z Zielonego Wzgórza napędzi dziewczętom takiego stracha. A gdy go w końcu znalazły, musiały podpisać kontrakt, w którym zobowiązały się czytać książki i odwiedzać bibliotekę.

Tej nocy atrakcji w bibliotece nie brakowało: karaoke, dyskoteka, kalambury i wiele innych zabaw. Pierwsze uczestniczki "Nocy z duchami" zaczęły zasypiać około 5 nad ranem, ale były również takie, które nie zmrużyły oka przez całą noc.