WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2011 ROK

"PODAJ DALEJ" - TRZECIE SPOTKANIE BIBLIOTEKARZY W RAMACH PROGRAMU ROZWOJU BIBLIOTEK

25 maja br. w Bibliotece Publicznej w Marcinkowicach odbyło się kolejne już spotkanie bibliotekarzy Biblioteki Wiodącej z Gminy Oława z bibliotekarzami Bibliotek Partnerskich z Lewina Brzeskiego, z Czernicy i z Domaniowa.


Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza część - typowo szkoleniowa, bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Marcinkowicach podzieliły się wiedzą zdobytą na warszawskim Kongresie - Biblioteka: lubię to!, w którym uczestniczyły w listopadzie ubiegłego roku i przedstawiły wiele pomysłów na aktywną obecność seniorów w bibliotekach. Natomiast w drugiej części zostały zaprezentowane działania wszystkich bibliotek publicznych z gminy Oława na rzecz środowisk lokalnych pokazując, że nawet mała biblioteka wiejska to dużo więcej niż miejsce wypożyczania i czytania książek.

Spotkanie uświetnił pełen humoru występ młodzieży z Kółka Teatralnego Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach przedstawiając "Scenki z życia wsi".

Zastępca Wójta Gminy Oława Teresa Jurijków - Górska złożyła wszystkim bibliotekarzom życzenia z okazji przypadającego w maju Dnia Bibliotekarza, wręczyła piękne książki dyrektorom wszystkich placówek, dziękując za współpracę oraz przekazała gratulacje i życzenia dla bibliotekarzy od Wójta Jana Kownackiego.

Miłym akcentem na zakończenie spotkania była symboliczna róża dla wszystkich bibliotekarzy i słodki poczęstunek.