WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2011 ROK

KONFERENCJA BIBLIOTEK PUBLICZNYCH POWIATU BRZESKIEGO

W dniu 6 maja 2011 roku w Zamku Piastów Śląskich odbyła się Konferencja Bibliotek Publicznych Powiatu Brzeskiego pod hasłem "BIBLIOTEKA - WCHODZĘ".

Głównymi organizatorami konferencji były wszystkie biblioteki publiczne powiatu brzeskiego: Biblioteka Publiczna z Brzegu, z Grodkowa, z Lewina Brzeskiego, z Lubszy, z Olszanki i ze Skarbimierza, współorganizatorami - Starostwo Powiatowe i Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

W pierwszej części konferencji wystąpili zaproszeni goście: Pan Jacek Królikowski z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Pani Joanna Parys z Miejskiej Biblioteki Publicznej z Opola, Pani Maria Tyws z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej ze Strzelina oraz Pani Ewa Rosińska z Urzędu Gminy z Olszanki.

Natomiast druga część konferencji należała już do bibliotek publicznych powiatu brzeskiego - wszystkie biblioteki zaprezentowały swoją działalność, swoje sukcesy i osiągnięcia, pokazały jak zaspokajają potrzeby swoich mieszkańców i jak się zmieniają i dostosowują do coraz to innych oczekiwań.