WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2011 ROK

Spotkanie bibliotekarzy w ramach Programu Rozwoju Bibliotek

W dniu 7 kwietnia 2011 roku odbyło się drugie spotkanie w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, Biblioteki Wiodącej z Gminy Oława oraz Bibliotek Partnerskich: z Lewina Brzeskiego, z Czernicy oraz z Domaniowa. Tym razem spotkanie odbyło się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim.


Bibliotekarki z województwa dolnośląskiego przyjechały zobaczyć, jak się pracuje w województwie opolskim - MiGBP w Lewinie Brzeskim zaprezentowała swoje działania, najważniejsze imprezy oraz formy pracy z czytelnikiem. W spotkaniu oprócz bibliotekarek brali jeszcze udział: Zastępca Burmistrza Lewina Brzeskiego - Pan Dariusz Struski oraz regionalna artystka z Przeczy - Pani Wanda Szwajcowska.

W programie spotkania bibliotekarek były także warsztaty kroszonkarskie, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, podczas których właśnie Pani Szwajcowska opowiedziała o tradycji zdobienia jajek oraz pokazała jak się robi prawdziwe, opolskie kroszonki.

Miłym akcentem był spacer do lewińskiego gimnazjum, mieszczącego się w XVIII - wiecznym pałacu, po którym oprowadzał jego dyrektor - Pan Andrzej Kostrzewa.

Następne spotkanie Bibliotek Partnerskich z Biblioteką Wiodącą odbędzie się w Marcinkowicach w gminie Oława.