WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2011 ROK

Sieciaki w Strzelnikach

W dniu 28 marca 2011 roku w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach odbyło się spotkanie dla dzieci na temat bezpieczeństwa w Sieci. Celem spotkania było uświadomienie młodym internautom faktu, że Internet to nie tylko skarbnica wiedzy i centrum rozrywki, ale również źródło licznych zagrożeń.

W trakcie zajęć uczestnicy poznali cztery główne zasady, których przestrzeganie pozwoli im czuć się bezpiecznie w trakcie korzystania z Internetu.

Zasady te brzmią następująco:
1) Nie podawaj swoich danych!
2) Zabezpiecz swój komputer!
3) Mów, jeśli coś jest nie tak!
4) Nie ufaj osobom poznanym w Sieci!

Z powyższym kodeksem dzieci zapoznały się dzięki Sieciakom - bohaterom wyświetlonej kreskówki, która w trzech emocjonujących częściach przedstawiła walkę drużyny dzielnych Sieciaków z wstrętnymi Sieciuchami - czarnymi charakterami odpowiedzialnymi za chaos w Internecie. Po wyświetleniu każdej z części, dzieci, podzielone na trzy drużyny (Kompla, AjPi i Netrobiego), odpowiadały na pytania. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały 10B.
Najwięcej bajtów zebrała drużyna Kompla, czego serdecznie im gratulujemy!

Spotkanie uwieńczyło uroczyste podpisanie kodeksu bezpieczeństwa w Sieci, dzięki czemu młodzi uczestnicy stali się stuprocentowymi Sieciakami.

Zajęcia urozmaiciły materiały dostarczone bibliotece z Programu "Akademia Orange dla Bibliotek".