WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2011 ROK

Warsztaty rękodzielnicze w Skorogoszczy

Jesienią b.r. w Bibliotece Publicznej w Skorogoszczy odbyły się kolejne warsztaty rękodzielnicze. Tym razem Panie wykonywały bombki techniką wstążkową, śnieżynki i aniołki z kordonka oraz nauczyły się podstaw decoupage'u.

Więcej...Mikołajki w Strzelnikach


W niedzielę 11 grudnia 2011 roku w świetlicy wiejskiej w Strzelnikach odbyła się Impreza Mikołajkowa dla najmłodszych mieszkańców Strzelnik, zorganizowana przez Sołtysa Strzelnik, Pana Tadeusza Morozińskiego, Radę Sołecką oraz Bibliotekę Publiczną w Strzelnikach.

Więcej...Wdrożenie MAK+ w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie BrzeskimW listopadzie br. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim rozpoczęła wprowadzanie księgozbioru do komputerowego systemu bibliotecznego MAK+.

Więcej...Przedszkolaki poznają zawody

W październiku tego roku w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim rozpoczęła się pierwsza część spotkań z przedszkolakami w ramach projektu "Poznajemy zawody". Projekt, który ma na celu zapoznanie młodszych dzieci z zawodami, składa się z dwóch części: pierwsza część to spotkanie z przedstawicielem interesującego, niecodziennie spotykanego zawodu, natomiast druga część to literatura, zagadki, quizy związane z zawodami.

Więcej...Spotkanie autorskie z Katarzyną Leżeńską


5 października 2011 r. Dyskusyjny Klub Książki przy Bibliotece w Łosiowie gościł Katarzynę Leżeńską, autorkę książek chętnie czytanych przez kobiety, w tym także czytelniczki łosiowskiego klubu.

Więcej...I ŁOSIOWSKIE SPOTKANIA KRESOWE

W niedzielę 2 października 2011 r. Dom Kultury w Łosiowie miał zaszczyt gościć wielu znakomitych ludzi z terenu Opolszczyzny, którzy przybyli by uczestniczyć w I Łosiowskich Spotkaniach Kresowych. Spotkania zainaugurowane w ubiegłym roku przez Urząd Marszałkowski w Opolu dały dobry przykład dla działających na terenie województwa instytucji i organizacji.

Więcej...PO SPOTKANIU Z JANEM GRZEGORCZYKIEM...

Jan Grzegorczyk – dziennikarz, publicysta, scenarzysta, tłumacz, a przede wszystkim pisarz, często określany mianem pisarza katolickiego, autor m.in. słynnej trylogii o księdzu Groserze, opowiadań "Niebo dla akrobaty" czy "Pieśń słoneczna Róży Bluszcz" spotkał się z czytelnikami Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim w dniu 21 września br. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Więcej...EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA W SKOROGOSZCZY

Decyzją Rady Europy i Komisji Europejskiej, Polska została wybrana gospodarzem 4 Europejskiego Forum Dziedzictwa oraz towarzyszącego mu spotkania koordynatorów narodowych EDD.

Więcej...WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Biblioteka Publiczna w Skorogoszczy
w czasie wakacji ogłosiła

KONKURS FOTOGRAFICZNY
"WAKACJE W SKOROGOSZCZY"


Do konkursu zgłoszono 21 zdjęć.

Więcej...WYCIECZKA DO OPOLSKICH BIBLIOTEK

Podczas tegorocznych wakacji Biblioteka Publiczna w Przeczy zorganizowała wycieczkę do Opola dla młodszych czytelników. Wycieczka odbyła się 25 sierpnia, a celem były dwie duże biblioteki opolskie: Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Więcej...WAKACYJNY TYDZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ


W dniach 25 – 29 lipca br. trwał WAKACYJNY TYDZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ. W tym czasie Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim przygotowała dla dzieci wiele atrakcji.

Więcej...NAUKOWE WAKACJE W STRZELNIKACH

W dniu 22 lipca 2011 roku w Bibliotece Publcznej w Strzelnikach zakończyły się trzytygodniowe zajęcia wakacyjne dla dzieci. W sumie odbyło się dziewięć spotkań, które tematycznie były powiązane z trzema zagadnieniami. W pierwszym tygodniu wszelkie projekty i zabawy miały charakter kosmiczny, w drugim tygodniu dotyczyły one geografii Polski i Strzelnik, a w trzecim tygodniu - wielkich odkrywców i ich przełomowych dla ludzkości osiągnięć.

Więcej..."Wakacje z pożytkiem" w Łosiowie

Od 27 czerwca br. w Łosiowie trwa akcja "Wakacje z pożytkiem" mająca na celu zagospodarowanie wolnego czasu dla dzieci spędzających wakacje w Łosiowie.

Więcej...NOC Z DUCHAMI W BIBLIOTECE

W nocy z 24 na 25 czerwca 2011 roku 12 dziewcząt bawiło się w lewińskiej bibliotece. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała imprezę na rozpoczęcie wakacji pod hasłem: "Noc z duchami w bibliotece".

Więcej...WIRTUALNY KONCERT ŻYCZEŃ

Zgodnie z zapowiedzią, 21 czerwca bieżącego roku w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyło się spotkanie pod hasłem WIRTUALNY KONCERT ŻYCZEŃ. Zaproszeni goście nie zawiedli - przybyli licznie i w dobrych nastrojach, dzięki czemu spotkanie przebiegło w wyjątkowo radosnej atmosferze.

Więcej...KOLEJNY WYSTĘP COOLT(UR)OWYCH

W dniu 17 czerwca br. w czytelni Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim odbył się kolejny występ grupy teatralno - kabaretowej COOLT(UR)OWI pt. "Profeszional Tiwi".

Więcej...Spotkanie autorskie z Henrykiem Musą

14 czerwca br. w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim odbyło się spotkanie autorskie z Henrykiem Jerzym Musą.

Więcej..."PODAJ DALEJ" - TRZECIE SPOTKANIE BIBLIOTEKARZY W RAMACH PROGRAMU ROZWOJU BIBLIOTEK

25 maja br. w Bibliotece Publicznej w Marcinkowicach odbyło się kolejne już spotkanie bibliotekarzy Biblioteki Wiodącej z Gminy Oława z bibliotekarzami Bibliotek Partnerskich z Lewina Brzeskiego, z Czernicy i z Domaniowa.

Więcej..."W sercach i pamięci naszej" - konkurs recytatorski w Lewinie Brzeskim

Dnia 24 maja 2011 r. w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "W sercach i pamięci naszej". Konkurs zorganizowały Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim.

Więcej...Po ptasich śladach do biblioteki...

W dniach 18, 20 oraz 23 maja br. dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 oraz dzieci z Przedszkola nr 2 w Lewinie Brzeskim przyszły do Biblioteki Publicznej na spotkanie poświęcone ptakom. Aby dzieci nie miały problemów z trafieniem do biblioteki, drogę wskazywały właśnie ptasie ślady.

Więcej...WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE W ŁOSIOWIE

12 maja 2011 r. dzieci z łosiowskiego przedszkola odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Łosiowie. Z zainteresowaniem słuchały, oglądały i dowiadywały się wszystkiego o działalności biblioteki. Najwięcej uwagi poświęciły kronikom z dziejów Łosiowa, zawierającym wiadomości i zdjęcia od najwcześniejszej historii po czasy współczesne.

Więcej...KONFERENCJA BIBLIOTEK PUBLICZNYCH POWIATU BRZESKIEGO

W dniu 6 maja 2011 roku w Zamku Piastów Śląskich odbyła się Konferencja Bibliotek Publicznych Powiatu Brzeskiego pod hasłem "BIBLIOTEKA - WCHODZĘ".

Więcej...WARSZTATY WIELKANOCNE W ŁOSIOWIE

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi gościła w łosiowskiej bibliotece Pani Helena Wojtasik, która w mistrzowski sposób uczyła uczestników warsztatów sporządzania tradycyjnej pisanki za pomocą wosku.

Więcej...Zakończenie II tury warsztatów komputerowych

19 kwietnia 2011 roku w bibliotece w Lewinie Brzeskim zakończyła się druga tura warsztatów komputerowych skierowanych do dorosłych użytkowników, którzy nigdy lub prawie nigdy nie mieli styczności z komputerem i Internetem.

Więcej...KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY PORTRET PLUSZOWEGO MISIA ROZSTRZYGNIĘTY!

Przez trzy miesiące, do końca marca, można było głosować na portrety pluszowego misia, wykonane przez dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Lewinie Brzeskim, które są wystawione w czytelni lewińskiej biblioteki.

Więcej...Spotkanie bibliotekarzy w ramach Programu Rozwoju Bibliotek

W dniu 7 kwietnia 2011 roku odbyło się drugie spotkanie w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, Biblioteki Wiodącej z Gminy Oława oraz Bibliotek Partnerskich: z Lewina Brzeskiego, z Czernicy oraz z Domaniowa. Tym razem spotkanie odbyło się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim.

Więcej...Sieciaki w Strzelnikach

W dniu 28 marca 2011 roku w Bibliotece Publicznej w Strzelnikach odbyło się spotkanie dla dzieci na temat bezpieczeństwa w Sieci. Celem spotkania było uświadomienie młodym internautom faktu, że Internet to nie tylko skarbnica wiedzy i centrum rozrywki, ale również źródło licznych zagrożeń.

Więcej...OPOWIEŚĆ POWIGILIJNA

21 stycznia 2011 roku w czytelni Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim odbył się pierwszy występ grupy teatralno - kabaretowej COOLT(UR)OWI. Młodzi aktorzy wystawili "Opowieść powigilijną".

Więcej...