WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2010 ROK

TURNIEJ SZACHOWY W SKOROGOSZCZY

23 października 2010 r., w godzinach popołudniowych odbył się w Skorogoszczy turniej szachowy rozegrany metodą symultaniczną, zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Skorogoszczy.

W szranki stanęło siedmiu szachistów - cztery osoby ze Skorogoszczy i trzy z Brzegu, wśród nich Damian Łada, członek klubu "Orlik" w Brzegu, wielokrotny finalista turniejów szachowych o zasięgu ogólnopolskim.

Punktualnie o 15.30 szachiści zasiedli do stolików. Przez ponad 1,5 godziny trwały zmagania. Najbliżej remisu z mistrzem był Piotr Cierpisz ze Skorogoszczy, ale pod koniec rozgrywki chwila dekoncentracji, mały błąd i strata wieży uniemożliwiły osiągnięcie dobrego wyniku.

Podsumowując spotkanie mistrz Damian Łada wskazał mocne strony graczy i uświadomił błędy. Na prośbę uczestników udzielił wyjaśnień i omówił niektóre partie szachowe. Zwrócił uwagę, że w szachach bardzo ważna jest nauka i zachęcił do dalszych treningów. Wyróżnił dwie osoby: Piotra Cierpisza i Karolinę Augustyniak, jedyną dziewczynę wśród szachistów, którzy zostali nagrodzeni szachami magnetycznymi. Pozostali uczestnicy dostali nagrody pocieszenia.

Dla miłośników szachów była to okazja sprawdzenia swoich umiejętności i nawiązania nowych kontaktów. Po zakończeniu turnieju gracze dopytywali się o możliwość rewanżu.

Tak więc do zobaczenia za rok, również w październiku.