WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2010 ROK

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIOLETTĄ PIASECKĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ŁOSIOWIE

10 maja 2010 roku na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim przyjechała do naszej gminy Wioletta Piasecka, autorka książek dla dzieci. Pisarka spotkała się z najmłodszymi czytelnikami - przedszkolakami, filii biblioteki w Łosiowie.

Autorka szybko nawiązała kontakt z dziećmi, opowiedziała o swoich książkach, skąd się wzięła pasja pisania oraz odpowiedziała na mnóstwo pytań. Wioletta Piasecka to życiowa optymistka, dlatego jej książki są pełne ciepła i optymizmu, przez bohaterów bajek stara się przekazać dzieciom wiarę we własne zdolności i możliwość spełnienia marzeń. Aby utwierdzić dzieci w przekonaniu, że warto marzyć, na spotkania przyjeżdża w przepięknym stroju wróżki i jak na wróżkę przystało, spełnia dziecięce marzenia różnymi, bajkowymi sposobami np. poprzez potarcie magicznego pierścienia.

Nie wiadomo, czy pisarce udało się spełnić wszystkie marzenia dzieci uczestniczących w spotkaniu, ale na pewno spełniła marzenie jednej dziewczynki...

Mała Daria z Saren Małych pokochała bajki Wioletty Piaseckiej, napisała wiele listów do pisarki, dlatego wróżka Wioletta, będąc w Łosiowie, postanowiła zrobić niespodziankę swojej czytelniczce i odwiedziła ją w Sarnach Małych. To było wielkie zaskoczenie dla Darii i jej rodziców, była i radość ze spotkania, ale były także łzy wzruszenia.