WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2010 ROK

Spotkanie ze Stanisławem Nicieją

15 grudnia 2010 r. Biblioteka Publiczna w Łosiowie gościła prof. dr hab. Stanisława Sławomira Nicieję - historyka, wieloletniego rektora Uniwersytetu Opolskiego, autora wielu publikacji i książek o tematyce kresowej.

Więcej...JESIENNE PREZENTACJE W ŁOSIOWIE

Jesienne Prezentacje przyciągnęły w dniu 29.11.2010 r. do Łosiowa 21 twórców z województwa opolskiego.

Więcej...TURNIEJ SZACHOWY W SKOROGOSZCZY

23 października 2010 r., w godzinach popołudniowych odbył się w Skorogoszczy turniej szachowy rozegrany metodą symultaniczną, zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Skorogoszczy.

Więcej..."Nuty Chopina" - spotkanie muzyczne z Izabellą Klebańską

Na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim 5 października 2010 roku przyjechała do naszej gminy Izabella Klebańska, autorka książek dla najmłodszych.

Więcej...Spotkanie z Ireną Matuszkiewicz

Irena Matuszkiewicz to kolejna pisarka, która przyjechała na spotkanie autorskie do Lewina Brzeskiego w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Autorka spotkała się z czytelnikami Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim 23 września 2010 roku.

Więcej...Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem w Łosiowie

13 września 2010 r. w Bibliotece Publicznej w Łosiowie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksiązki z udziałem Wojciecha Kuczoka, pisarza, scenarzysty, poety i krytyka literackiego.

Więcej...Europejskie Dni Dziedzictwa 2010 w Skorogoszczy

W Polsce organizatorzy i koordynatorzy EDD przygotowują co roku 2000 imprez. W tym roku, 11 - 12 września, Europejskie Dni Dziedzictwa odbyły się w Skorogoszczy już po raz trzeci.

Więcej...WIOSNA W KWIATACH - warsztaty bibułkarskie w Skorogoszczy

Warsztaty bibułkarskie dla dorosłych, organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Skorogoszczy cieszą się ogromnym powodzeniem.

Więcej...SPOTKANIE BIBLIOTEKARZY W ZAMKU PIASTÓW ŚLĄSKICH W BRZEGU

25 maja br. bibliotekarki z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim uczestniczyły w spotkaniu bibliotekarzy z Powiatu Brzeskiego, które odbyło się w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu.

Więcej..."Co komu w duszy gra..." - III Gminny Konkurs Recytatorski

19 maja 2010 r w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Słowem - muzyka", którego organizatorami była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim.

Więcej...SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIOLETTĄ PIASECKĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ŁOSIOWIE

10 maja 2010 roku na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim przyjechała do naszej gminy Wioletta Piasecka, autorka książek dla dzieci. Pisarka spotkała się z najmłodszymi czytelnikami - przedszkolakami, filii biblioteki w Łosiowie.

Więcej...