WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2009 ROK

SPOTKANIA AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM

"...A jeśli już dziś Przygoda zastuka w Wasze okna, pozwólcie Jej wstąpić w Wasze progi. Bo odejdzie bezpowrotnie!" - takimi słowami podpisał się w kronice lewińskiej biblioteki Krzysztof Petek, autor powieści sensacyjno - przygodowych dla młodzieży i wielki miłośnik przygody, który 24 marca 2009 roku na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim przyjechał do naszej gminy spotkać się z młodymi czytelnikami.

Autor rozpoczął cykl spotkań od Skorogoszczy, później gościł w Lewinie Brzeskim, a na zakończenie zawitał do Łosiowa. Na każdym spotkaniu od razu nawiązał doskonały kontakt z młodzieżą, zainteresował swoimi opowieściami nie tylko młodych ludzi, ale i nauczycieli uczestniczących w spotkaniach...

Krzysztof Petek jest nie tylko pisarzem, przede wszystkim jest dziennikarzem i reportażystą. Zdaje sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach zainteresować młodzież słowem pisanym jest nie lada sztuką, dlatego stara się przekonać ich do książek innymi sposobami. Jak mówi autor: "...nie zaczynam od podawania książki. Często najpierw podaję linę, namiot, uprząż. Wiodę ich przez lasy i wprowadzam do jaskiń. Kiedy taki chłopak albo zblazowana dziewczyna wyczołga się z groty, podaję im "Kamienną pułapkę" z propozycją, aby poczytali, jak to przed kilku laty Jacek wyprowadził uwięzioną dziewczynę z tej właśnie jaskini. I czytają!" Krzysztof Petek, organizuje wyprawy, szkoły przetrwania, na których wraz z młodzieżą trenuje techniki survivalu, uczy sztuk walki, jazdy samochodem terenowym, poruszania się w terenie nocą bez zapalonej latarki, udzielania pierwszej pomocy, ale także jak rozpalić ognisko czy rozbić namiot. Jednocześnie promuje zupełnie niemodny w dzisiejszych czasach styl życia: bez alkoholu, narkotyków, papierosów.
O tym właśnie opowiadał Krzysztof Petek na spotkaniach autorskich w Lewinie Brzeskim, w Skorogoszczy i w Łosiowie.


Spotkanie w Skorogoszczy


Spotkanie w Lewinie Brzeskim


Spotkanie w Łosiowie