WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2009 ROK

"Dlaczego Kopciuszek nie chce się ze mną bawić" - przedstawienie w bibliotece

W dniu 11 grudnia 2009 roku Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zaprosiła sześciolatki z miejscowych przedszkoli oraz pierwszaki ze szkoły podstawowej na spektakl pt. "Dlaczego Kopciuszek nie chce się ze mną bawić?", w wykonaniu aktorów z krakowskiego teatru Scena Abecadło.

Więcej...JESIENNE PREZENTACJE W ŁOSIOWIE

21 listopada 2009 r. w Łosiowie miały miejsce kolejne, bo już V Jesienne Prezentacje, impreza cykliczna promująca lokalnych twórców.

Więcej...Europejskie Dni Dziedzictwa 2009

20 września Skorogoszcz po raz drugi przyłączyła się do obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.

Więcej...Warsztaty bibułkarskie w Bibliotece Publicznej w Skorogoszczy

Od 8 maja do 10 lipca 2009 r. w bibliotece w Skorogoszczy odbywały się warsztaty bibułkarskie. Spotkania odbywały się raz w tygodniu przez dwie godziny. Warsztaty były przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych.

Więcej...Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską

W dniu 16 czerwca 2009 roku gościem Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim i w Łosiowie była Małgorzata Kalicińska - pisarka dla dorosłych, autorka niezwykle popularnej trylogii mazurskiej: "Dom nad rozlewiskiem", "Powroty nad rozlewiskiem" i "Miłość nad rozlewiskiem". Spotkanie odbyło się w bibliotekach w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, które prężnie działają w Lewinie Brzeskim i w Łosiowie.

Więcej...II MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 13 maja 2009 roku w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbył się finał II Miejskiego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Miłość niejedno ma imię" zorganizowanego przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim.

Więcej...SPOTKANIA AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM PETKIEM

"...A jeśli już dziś Przygoda zastuka w Wasze okna, pozwólcie Jej wstąpić w Wasze progi. Bo odejdzie bezpowrotnie!" - takimi słowami podpisał się w kronice lewińskiej biblioteki Krzysztof Petek, autor powieści sensacyjno - przygodowych dla młodzieży i wielki miłośnik przygody, który 24 marca 2009 roku na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Lewinie Brzeskim przyjechał do naszej gminy spotkać się z młodymi czytelnikami.

Więcej...