WYDARZENIA W BIBLIOTECE - 2007 ROK

Tomasz Trojanowski w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

23 października 2007 roku na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej przyjechał do Lewina Brzeskiego Tomasz Trojanowski.

Pisarz spotkał się w czytelni biblioteki z uczniami IV klas Szkoły Podstawowej z Lewina. Autor opowiadał o swoich książkach, głównie o najbardziej znanych: Kocie historie oraz Julka i koty, jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem i dlaczego czytanie książek jest takie ważne. A po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po dedykację na książce lub autograf autora.

Tomasz Trojanowski jest autorem scenariuszy, słuchowisk radiowych, opowiadań dla dzieci, felietonów, realizatorem programów telewizyjnych. Współpracował z miesięcznikiem dla dzieci Świerszczyk oraz dla dorosłych Świat Kobiety. Jako pisarz zadebiutował w 1997 r. Kocimi historiami, za które otrzymał Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego dla najlepszej książki dziecięcej roku. Kociej tematyce pozostał wierny, publikując w 2003 książkę Julka i koty oraz Kocie historie - nowe przygody (2006). W 2007 roku ukazały się jego kolejne książki: Wielki powrót i Włochacz i obca cywilizacja.